Malá Úpa

Malá Úpa

Malou Úpu spíš znáte jako Pomezní Boudy. Typické krkonošské horské chalupy, svěží louky a pastviny, bohaté lesy a křišťálový vzduch i voda. Tady na konci světa čas plyne jinak než dole pod horami. 

Jednu z posledních tradičních obcí Krkonoš, které se v horách dochovaly, byste našli až úplně nahoře. Na polských hranicích ve výšce 1 050 metrů nad mořem a na dohled od Sněžky.  

Do malebného rodinného horského střediska jezdí ti, kteří vyhledávají klidnou dovolenou uprostřed nádherné přírody. Malá Úpa totiž leží celá v Krkonošském národním parku a ty nejhezčí výlety a túry začínají právě tady. Pěší i ty na kole.  

Protože obec leží hodně vysoko, máte záruku dobrého lyžování jak na sjezdovkách Skiareálu Malá Úpa, tak na pravidelně upravovaných běžeckých tratích.

Děti v Malé Úpě milují Pohádkovou stezku, rodiče svoje túry rádi končí v pivovaru Trautenberk. Selfíčko si určitě udělejte u místní ikony: kostelíku sv. Petra a Pavla, který byl svého času nejvýše položeným kostelem v Čechách. A stavte se v turistickém informačním centru; poradí vám s výlety a navíc tu mají dvě stálé výstavy. O pádu německého vojenského letadla Junkers 52 z roku 1945 (je tu celý motor!) a o starých Krkonoších.

Jste ubytování v Krajině? A Kartu už máte?

Karta hosta
Karta občana