Žacléř

Žacléř, nazývaný východní bránou Krkonoš, byl v minulosti známý především 400letou tradicí těžby černého uhlí.  Dnes je klidným regionem jako stvořeným pro relaxaci, sport a odpočinek.

Celoroční sportovní střediska – v létě tenis, volejbal, plážový volejbal, fotbal, cyklistické stezky… V zimě lyžování ve dvou lyžařských areálech v Prkenném Dole – Arrakis a Bret a nad městem začínající upravovaná Krkonošská běžecká magistrála.

Jedinečná příroda Rýchor s Dvorským pralesem a I. zónou Krkonošského národního parku nabízí jedny z nejkrásnějších horských zákoutí, navíc bez přílišného ruchu a shonu. Bohatou historii regionu mapuje Městské muzeum s informačním centrem, vyrazit lze i k labyrintu J.  Á. Komenského v Černé Vodě, které je místem, kde v roce 1628 navždy opustil vlast, nebo do hornického skanzenu, který představuje historii dobývání černého uhlí.

Region na východní hranici Krkonoš nabízí bohatý výběr tras pro turistiku i cykloturistiku různých stupňů obtížnosti od mírně zvlněného terénu až po kopcovitý, se snadným přístupem do polského pohraničí s mnoha historickými památkami i přírodními zajímavostmi. Navštivte nás. 

Jste ubytování v Krajině? A Kartu už máte?

Karta hosta
Karta občana

Kartu získáte zdarma u těchto ubytovatelů