Zimní aktivity

Zimní aktivity

V zimě se ve východních Krkonoších ukládá ke spánku leda příroda, všechno ostatní překypuje aktivitou: lyžujte, sáňkujte, bobujte nebo bruslete v Krajině pod Sněžkou. 

 

Sjezdové lyžování

Krajina pod Sněžkou je domovem tří rozmanitých ski areálů, jejichž nabídka lyžařských a nelyžařských služeb tvoří dohromady v Čechách sotva jinde viděnou kombinaci sportovního, rodinného a zážitkového lyžování. SkiResort, Ski areál Malá Úpa a Areál Mladé Buky dohromady upravují 55 kilometrů sjezdovek. Na mnohým sjezdovkách z nich navíc můžete lyžovat nejen přes den, ale i večer. 

Chci lyžovat víc

Běžecké lyžování

Hřebeny východních Krkonoš jsou díky své nadmořské výšce a neúnavné péči ski areálů a obcí protkány hustou sítí běžkařských tras.  K nástupnímu místu vašeho okruhu vás navíc vyveze některá ze zimních turistických lanovek.

Chci běžkovat víc

SkiTouring

Některým lyžařům bývá na sjezdovkách těsno. Pohyb na lyžích ve volném terénu si získal v posledních letech mimořádnou oblibu. Skialpuj zodpovědně, jsi v Krkonošském národním parku. 

Chci lyžovat dál a výš

Wellness & relax

Klasické finské sauny, masáže, solné jeskyně, otužování v horském potoce, ale i pivní lázně, to všechno najdete v Krajině pod Sněžkou. 

Chci zrelaxovat

Bobové dráhy

Celoroční zábava pro milovníky klopených zatáček, hupů a karuselů. Ve východních krkonoších jsou dvě bobové dráhy, a obě stojí za projetí. 

Chci se svézt

Sáňkování

Dřív než se naučili horalé lyžovat, uměli setsakramentsky sáňkovat. připomeňte si tuhle starou dovednost, je to zábava. 

Chci do saní

Bruslení

Kde byste našli nejvýše položené kluziště v České republice? Nic nehledejte, prozradíme vám to. V Horní Malé Úpě. 

Chci bruslit

Snow Cycling

S prvním sněhem v Krkonoších cyklistická sezóna nekončí: chce to jen to správné kolo a šlapat do pedálů lze i v zimě.  

Chci na kolo
Zimní aktivity

S dětmi v Krajině pod Sněžkou

  • Dětské lyžařské parky
  • Po lyžování
  • Za deště

Jen sotva byste našli vhodnější místo, kde začít s lyžováním. V Krajině pod Sněžkou najdete hned několik lokalit pro začínající lyžaře, vybavené moderními výukovými pomůckami a zastřešenými pojízdnými pasy. 

Jste ubytování v Krajině? A Kartu už máte?

Karta hosta
Karta občana
Karta hosta

Karta hosta doporučuje

  • Zimní aktivity
  • Wellness & Relax
  • Gastronomie
  • Kultura

V Krajině pod Sněžkou je všechno horem dolem, ale mluvíme na rovinu. Tedy na rovinu: zdaleka ne všechno, co Krajina pod Sněžkou nabízí, stihnete zažít během jedné dovolené. Když nevíte, kam dřív skočit, skočte nejdříve tam, kde berou Kartu hosta. 

Všechny zimní aktivity