Turistika v Krajině pod Sněžkou

Turistické cíle

Toulat se halabala bezcílně může mít svůj půvab. Pokud ale raději chodíte najisto, vyberte si za cíl některý z mnoha kulturních nebo přírodních divů Krajiny pod Sněžkou. Bývají nezřídka vysoko, a někdy i daleko, ale chcete-li, přiblíží vás k nim některá z turistických lanovek Krajiny pod Sněžkou: třeba v Peci pod Sněžkou najdete hned tři takové.

Málem na každém kroku se vám v Krajině pod Sněžkou bude vnucovat nějaký ten fantastický výhled. Pro ještě lepší shlížení a rozhlížení můžete vystoupat na některou z rozhleden, co jich tu je.  

Za přírodou

Skutečným bohatstvím rajiny pod Sněžkou je příroda; je vzácná, je chráněná a je krásná. Vydejte se ji poznat, obdivovat nebo prostě těšit. V létě, v zimě, na jaře nebo podzim. Ráda vás uvidí. 

Další přírodní cíle

Za kulturou

Oč méně barokních skvostů, o to více dělostřeleckých pevností, hornických muzeí a jiných průmyslových památek.  Krajina pod Sněžkou je kulturní krajinou s bohatou historií i současností. 

Další kulturní cíle

Lanovkou

V zimě i v létě vás k vašemu turistickému cili přiblíží některá z turistických lanovek Krajiny pod Sněžkou. Najdete mezi nimi jedinou 8sedačkovou kabinkovou lanovku v České republice, moderní lanovku na Sněžku, nebo třeba sedačkovou lanovku k Herní krajině Pecka či rozhledně na Hnědém vrchu.  

Další turistické lanovky

Za výhledy

Potíž s turistikou v Krajině pod Sněžkou bývá ta, že jeden neví, má-li více dívat pod nohy (aby nezakopl), nebo do údolí (aby se pokochal). Máme řešení. Zastavte se na některé z rozhleden a v klidu shlížejte a rozhlížejte se. 

Další rozhledny a vyhlídky

Jste ubytování v Krajině? A Kartu už máte?

Karta hosta
Karta občana
Karta hosta

Karta hosta doporučuje

  • Zimní aktivity
  • Wellness & Relax
  • Gastronomie
  • Kultura

V Krajině pod Sněžkou je všechno horem dolem, ale mluvíme na rovinu. Tedy na rovinu: zdaleka ne všechno, co Krajina pod Sněžkou nabízí, stihnete zažít během jedné dovolené. Když nevíte, kam dřív skočit, skočte nejdříve tam, kde berou Kartu hosta. 

Všechny zimní aktivity