Město Pec Pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

Kdysi hornická osada se ve 20. století proměnila v moderní horské městečko a vibrující centrum zimní i letní turistiky. Uchovala v sobě ale leccos z pohostinnosti, romantiky a horské drsnosti života původních boudařů.   

Díky své poloze, rozvinuté infrastruktuře a široké nabídce služeb je Pec pod Sněžkou ideálním místem pro aktivní dovolenou. Jejím synonymem je lyžování na některé z 15 kilometrů sjezdovek Skiareálu Pec pod Sněžkou. Letním návštěvníkům pak nabízí hned tři turistické lanovky, které je buď k přiblíží k nástupnímu místu jejich hřebenového výletu, nebo je vyvezou rovnou až na vrchol Sněžky. Nevybavení sportovci najdou v Peci pod Sněžkou hned několik půjčoven špičkového lyžařského nebo cyklistického vybavení. 

Součástí Pece pod Sněžkou je rovněž Velké Úpa, malebná enkláva bud a chalup prostírající se po obou stranách údolí řeky Úpy. Do Velké Úpy míří především ti, kteří před činorodostí dávají přednost klidu a odpočinku, a pak ti, kteří mají děti. Právě pro ně vzniklo nad Velkou Úpou unikátní dětské hřiště Herní krajina Pecka

 

Jste ubytování v Krajině? A Kartu už máte?

Karta hosta
Karta občana