Vaše vstupenka do východních Krkonoš

Kartu hosta vydává zdarma přes 300 ubytovatelů Krajiny pod Sněžkou. Každému ubytovanému hostovi celoročně nabízí více než 40 slev a výhod poskytovaných provozovateli nejdůležitějších turistických služeb. 

Jak funguje Karta hosta?

Kartu hosta Krajiny pod Sněžkou získáte v některém z partnerských ubytovacích zařízení. Vydá vám ji váš ubytovatel, a to v její papírové, nebo digitální podobě. 

Digitální Kartu hosta si můžete nahrát do peněženkové aplikace svého mobilu. U iPhonu máte už v základu aplikaci Apple Wallet, u Androidu doporučujeme instalovat aplikaci Yourwallet

K dostání u těchto ubytovatelů

content-columns

Jak Karta hosta vypadá?
+

Karta hosta má dvojí podobu; papírovou a digitální. Papírovou Kartu hosta vám vydá ubytovatel Krajiny pod Sněžkou během check-inu. Totéž platí i o Kartě digitální, kterou nadto lze vydat ještě před vaším příjezdem, a to za podmínky, že ubytovatel od vás obdržel předem – zpravidla přes nějakou podobu precheck-in formuláře –  všechny informace pro přihlášení vašeho pobytu. 

Od kdy platí moje Karta hosta?
+

Karta hosta je vydávána na celou dobu vašeho pobytu v Krajině pod Sněžkou. Příkladem: Jste-li k pobytu u některého z ubytovatelů Krajiny pod Sněžkou přihlášeni od 1. května do 4. května, je vaše Karta hosta platná od 1. května (včetně) do 4. května (včetně). 

Je Karta hosta skutečně zadarmo?
+

Ano, chtělo by se říci jednoduše. Kdyby to ovšem celé nebylo krapánek složitější…

Karta hosta je zdarma pro každého přihlášeného hosta ubytovaného v některé z obcí Krajiny pod Sněžkou. Každý ubytovatel má povinnost všechny turistické pobyty hlásit příslušným orgánům státní správy a samosprávy. S povinným přihlášením hosta k turistickému pobytu bývá zpravidla (a v Krajině pod Sněžkou vždy) spojeno zaplacení tzv. Místního poplatku z pobytu. Jeho výše se v jednotlivých obcích různí. V obcích Krajiny pod Sněžkou se pohybuje nejčastěji od 20 do 25 Kč na osobu a noc.  

 

U kterých ubytovatelů mohu Kartu hosta získat?
+

V tuto chvíli vydává Kartu hosta téměř 250 partnerských ubytovatelů regionu východní Krkonoše, a jejich počet stále stoupá. Seznam všech najdete na této stránce

Ubytoval jsem se, ale Kartu hosta jsem nedostal. Co mám dělat?
+

Obraťte se na svého ubytovatele. Je možné, že automaticky odesílaný e-mail s odkazem na digitální Kartu hosta z nějakého technického důvodu svého adresáta (vás) nenašel. Je možné, že check-inem vás provedla recepční, která vám nedopatřením Kartu zapomněla vydat. Ať už bylo tím důvodem cokoli, je-li váš ubytovatel partnerem Krajiny pod Sněžkou, velmi snadno vám dodatečně Kartu hosta vydá. 

Jsme 3členná rodina. Dostaneme jednu Kartu hosta dohromady, nebo pro každého člena Kartu vlastní? 
+

Karta hosta je personalizovaná. Svou vlastní Kartu tak obdrží každý přihlášený host. 

Omylem jsem smazal e-mail s odkazem na digitální Kartu hosta. Co mám dělat?
+

Snadná pomoc, obraťte se na svého ubytovatele, vydá vám novou Kartu hosta. Vydáním nové Karty hosta je povodní, ztracená Karta hosta zneplatněna. 

Během pobytu jsem ztratil svou papírovou Kartu hosta. Mohu získat náhradní?
+

Snadná pomoc, obraťte se na svého ubytovatele, vytiskne vám novou papírovou Kartu hosta, případně vám zašle e-mail s odkazem na náhradní digitální Kartu hosta. Vydáním nové Karty hosta je původní, ztracená Karta hosta zneplatněna.