Zimní aktivity

SkiTouring

Některým lyžařům bývá na sjezdovkách těsno. Pohyb na lyžích ve volném terénu si získal v posledních letech mimořádnou oblibu. Skialpuj zodpovědně, jsi v Krkonošském národním parku.

 

Na skialpy v Krkonoších

Krkonoše jsou pravda nejvyšším, ale taky poměrně malým pohořím. Volný pohyb v nich je možný pouze s respektem k pravidlům ochrany přírody Krkonošského národního parku a provozu lyžařských středisek. Milovníci skialpinismu ale úplně zkrátka nepřijdou. V Krajině pod Sněžkou jsou cesty pro výkonnostní i vyhlídkové skialpinisty. 

Na skialpový výšlap

Rajzujete v Krkonoších, proto pamatujte…

Šlapej jen po oficiálních trasách
+

Obě povolené skialpinistické cesty začínají v Peci pod Sněžkou:

  1. První z nich vede po červené turistické cestě do Modrého dolu, odkud stoupá podél zimního tyčového značení lavinovým svahem až k Výrovce.  Následuje sjezd k Richterovým Boudám a dále do údolí Zeleného potoka (na Jelení louky)  a zpět do Pece pod Sněžkou.
  2. Druhá z nich stoupá z pece pod Sněžkou Obřím dolem až do sedla u Slezské boudy a dále až na vrchol Sněžky. Odtud následuje sjezd (často zledovatělým a kamenitým terénem) po žluté turistické cestě až k přestupní stanici lanovky na Růžové hoře a lesním průsek pod lany Lanovky Sněžka až zpět do Pece pod Sněžkou. 
Nikdy nepodceňuj výstroj a výbavu
+

Kromě skialpových lyží s vázáním a obuví vhodnou pro schůzi do kopce i sjezd s sebou v batohu mějte stoupací železa (haršajzny), hole, přilbu, čelovku a  lavinové vybavení (minimálně lavinový vyhledavač, sondu a lopatu). 

V nesnázích volej o pomoc
+

Povolené skialpinisté trasy nejsou zajištěné cesty prosté jakéhokoliv nebezpečí a v horách není k úrazu nikdy daleko. Na skialpy proto nikdy nevyrážej bez

  • nabitého telefonu,
  • lékárničky,
  • čelovky,
  • bivakovacího stanu. 

V případě nouze volej: +420 602 448 338, +420 499 433 230

Jste ubytování v Krajině? A Kartu už máte?

Karta hosta
Karta občana