Zimní aktivity

Sjezdové lyžování

Kdybyste se chtěli v zimě potápět, pojedete nejspíš na Maledivy. Protože ale chcete lyžovat, přijeli jste do Krajiny pod Sněžkou. A dobře jste udělali. Celková délka a kvalita sjezdovek, rozsah lyžařských služeb a doplňková nabídka nelyžařských turistických služeb dělají z Krajiny pod Sněžkou dost možná nejzajímavější lyžařskou destinaci v České republice.

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC

Ať jste teprve začínající, nebo naopak lyžař neskrývaných sportovních ambicí, v největším českém lyžařském areálu prostírajícím se od Černého Dolu po Pec pod Sněžkou si svou ideální sjezdovku najdete. S jedním skipasem získáváte vstupenku na celkem 50 kilometrů sjezdovek v šesti vzájemně propojených areálech: Černá hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa, Malá Úpa a Svoboda nad Úpou. Každý z areálů má trochu jiný charakter a profil sjezdovek. Vzájemně jsou propojeny lyžařsky i skibusovými linkami. 

Více o skiareálu
Skiareál Pec pod Sněžkou

Areál Mladé Buky

Pokud hledáte nejdostupnější areál po stránce vzdálenosti i cen, zamiřte do Areálu Mladé Buků. Autem sem z Hradce Králové dojede za 40 minut, přímým vlakem pak za hodinu a půl (vlaková zastávka Mladé Buky je od ski areálu vzdálená 500 metrů). Parkovaní v areálu je zdarma, vítány jsou i obytné vozy a karavany. V areálu lyžují zdarma všechny děti * 2017 a mladší. Pro 3 – 5členné rodinné skupiny má areál v nabídce výhodné balíčky celodenního i večerního lyžování. Součástí areálu je i bobová dráha. Jízdu na ni zdarma získává každý lyžař ke skipasu na večerní lyžování. 

Více o skiareálu
Areál Mladé Buky

SKIMU

Nejvýše položené lyžařské středisko v Česku nabízí ideální podmínky pro rodinnou dovolenou se spoustou sněhu. Dlouhé, široké a mírné sjezdovky maloúpského ski areálu vyhovují začínajícím a dětským lyžařům. Ani zdatní lyžaři se ale nudit nebudou: vedle sjezdovek modrých totiž najdou na Malé Úpě i sjezdovky červené. Součástí areálu je i nejvýše položené kluziště, pivovar a nově otevřené moderní kino. 

Více o skiareálu
Skiareál Malá Úpa

Jste ubytování v Krajině? A Kartu už máte?

Karta hosta
Karta občana
Karta hosta

Karta hosta doporučuje

  • Zimní aktivity
  • Wellness & Relax
  • Gastronomie
  • Kultura

V Krajině pod Sněžkou je všechno horem dolem, ale mluvíme na rovinu. Tedy na rovinu: zdaleka ne všechno, co Krajina pod Sněžkou nabízí, stihnete zažít během jedné dovolené. Když nevíte, kam dřív skočit, skočte nejdříve tam, kde berou Kartu hosta. 

Všechny zimní aktivity