Maloúpská vařečka

Srdečně vás zveme na další ročník Maloúpské Vařečky, kteou pořádáme v celé Malé Úpě v sobotu 5.10.2024. Soutěží místní kuchtíci, kuchtičky, kuchaři a kuchařky o nejlepší horskou polévku. Ale samozřejmě vám představí další krkonošské dobroty a regionální speciality. Nebudeme trčet na jednom místě, ale hezky si celou Malou Úpu projdeme  a tak nakouknete soutěžícím pod pokličku až „do kuchyně“.

 

Kdo soutěží?

Místní kuchtíci, kuchtičky, kuchaři a kuchařky soutěží o nejlepší horskou polévku. Ale samozřejmě vám představí další krkonošské dobroty a regionální speciality. Nebudeme trčet na jednom místě, ale hezky si celou Malou Úpu projdeme ???? a tak nakouknete soutěžícím pod pokličku až „do kuchyně“.

Průběh soutěže

  • Start bude v 10:00 u obecního úřadu/Galerie Celnice na Pomezních Boudách v Malé Úpě. Zvažujeme ještě možnost vyjít na "trať" z druhé strany od kostela.
  • Registrace bude online dopředu, pravděpodobně včetně zaplacení. Určitou část lístků (cca 20%) necháme na prodej na místě.
  • Vzhledem k popularitě akce a omezenému počtu lístků (v minulosti bylo 500 lístků, nyní zvažujeme o mírné navýšení) doporučujeme si objednat online, nebo se postavit do fronty bez jistoty získání soutěžního lístků. Pokud hlasovací lístek nezbyde, nezoufejte, můžete si Malou Úpu projít stejně, jen nebudete ochutnávat polévky, ale jistě si dáte něco jiného.
  • Start/cíl. Gastroprocházku Malou Úpou můžete začít na Pomezních Boudách a zakončit u kostela sv. Petra a Pavla, ale v podstatě si procházku můžete naplánovat dle libosti, můžete si nejdříve jít vychutnat polévky ke kostelu a pak se vracet na Pomezní Boudy. Hlasovací boxy budou jak u kostela, tak i na Infocentru.
  • Hlasování/vyhlášení. Hlasovat se bude pouze do 15:00. Do osudí se dostanou pouze hlasovací lístky se všemi polévkami. Vyhlášení výsledků bude následovat a proběhne u kostela sv. Petra a Pavla.