Zimní aktivity

Běžecké lyžování

Kdo to s poznáváním zimních Krkonoš myslí vážně, tomu holt nezbude, než se vydat na běžkách po některé z hřebenových běžeckých tras spojující vrcholky hor se slavnými lučními enklávami a slavnými boudami. 

Pro sportovní i turistické běžecké lyžování má Krajina pod Sněžkou ideální podmínky. O úpravu hřebenových tras se starají nejen místní skiareály, ale i některé obce. S návratem z běžeckého výletu vám pomůžou skibusy, které propojují obce Pec p. Sněžkou – Horní Maršov – Svoboda n. Úpou – Janské Lázně – Černý Důl. 

 

Běžecké trasy na Černé hoře

SkiResort Černá hora – Pec upravuje na na vrcholku Černé a Světlé hory přes 50 kilometrů běžeckých tras. Díky své poloze, s vrcholem v nadmořské výšce 1299 metrů, slibuje tato lokalita milovníkům běžeckého lyžování stabilní sněhové podmínky; a své sliby obvykle plní. Ideálním nástupním místem vašeho běžkařského výletu je horní stanice kabinkové lanovky Černohorský Express. 

Do stopy na Černé
Běžkování na Černé hoře

Běžecké trasy v Peci pod Sněžkou

Celkem 12 kilometrů běžeckých tras upravuje nad Pecí pod Sněžkou rolba SkiResortu Černá hora – Pec a další dlouhé kilometry můžete naběhat kolem Liščí hory kolem, a komu by i tohle bylo málo, ať si to protáhne po hřebeni až na Luční boudu.  

Do stopy v Peci
Běžkování v Peci pod Sněžkou

Běžecké trasy v Malé Úpě

Na Malé Úpě se pečlivě starají o 55 kilometrů běžeckých tratí. A protože na to v téhle nejvýše položené obci v České republice mají zbrusu novou rolbu, jednu krásnou 15kilometrovou trasu přes málem přes celé  Rýchory. 

Do stopy na Malou Úpu
Běžecké lyžování

Jste ubytování v Krajině? A Kartu už máte?

Karta hosta
Karta občana